Inicio Notícies Cultura Torrent reparteix els premis al teatre faller en la XV Gala de la Cultura

Torrent reparteix els premis al teatre faller en la XV Gala de la Cultura

8 minuto leer

Les falles Sants Patrons, La Plaça i Av. Reina, van ser els guanyadors del concurs de teatre en Obra Curta, Llarga i Juvenil, respectivament

L’Auditori de Torrent va acollir divendres passat 7 de gener la XV Gala de la Cultura, l’esdeveniment organitzat per la Junta Local Fallera que va congregar un any més als fallers i falleres de la ciutat per a reconèixer la seua labor artística i la seua contribució a la cultura local.

En la gala, que va estar amenitzada i conduïda per la còmica Carol Tomás, es va presentar com a principal novetat la categoria d’Obra Juvenil, que serà el motor per a descobrir actors i actrius prometedors per al futur del teatre local.

La falla Sants Patrons es va alçar amb el primer premi en la modalitat d’Obra Curta, mentre que la falla La Plaça es va fer amb el guardó en la modalitat d’Obra Llarga i la falla Av. Reina Sofia en l’acabada de crear categoria d’Obra Juvenil.

PREMIS OBRA CURTA:

Primer premi: “EVARISTO I POQUELIN, QUE ESTEU Al CEL”, falla Sants Patrons

Segon premi: “DE REMAT”, falla Carrer Toledo

Tercer premi: ”SPOILER”, falla Avinguda

PREMI A la MILLOR ESCENOGRAFIA OBRA CURTA: falla Sants Patrons

PREMI Al MILLOR ACTOR EN OBRA CURTA: Enrique Vázquez, falla Sants Patrons

PREMI A la MILLOR ACTRIU EN OBRA CURTA: Mari Carmen Royo, falla Avinguda

PREMI Al MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT EN OBRA CURTA: Emilio Aracil, falla Carrer Toledo

PREMI A la MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT EN OBRA CURTA: Trini Vilata, falla Avinguda

PREMI A la MILLOR DIRECCION EN OBRA CURTA: Francisco Ibáñez, falla Sants **Patrons.

OBRA LLARGA:

Primer premi: “EL CASAMENT”, falla La Plaça

Segon premi: “VODEVIL”, falla Antoni Pardo

Tercer premi: “PECCATA MINUTA”, falla Avinguda

PREMI A la MILLOR ESCENOGRAFIA OBRA LLARGA: falla Antoni Pardo

PREMI A la MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT EN OBRA LLARGA: Belén Martínez, falla Camí Reial

PREMI Al MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT EN OBRA LLARGA: Benito Alonso, falla Antoni Pardo

PREMI A la MILLOR ACTRIU EN OBRA LLARGA: Loles Martínez, falla La Plaça

PREMI Al MILLOR ACTOR EN OBRA LLARGA: Ernesto Ruíz, falla Antoni Pardo

PREMI A la MILLOR DIRECCION EN OBRA LLARGA: Eva Torrent, falla La Plaça

OBRA JUVENIL:

Primer premi: “EIXE NO ERA JO”, falla Av. Reina Sofia

Segon premi: “UNA CASA DE BOJOS”, falla Sant Roc

Tercer premi: “QUARANTENA”, falla Carrer Benemèrita

PREMI A la MILLOR ESCENOGRAFIA OBRA JUVENIL: falla Av. Reina Sofia

PREMI A la MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT EN OBRA JUVENIL: Lucia Martínez, falla Sant Roc

PREMI Al MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT EN OBRA JUVENIL: Pablo Vindel, falla Av. Reina Sofia

PREMI A la MILLOR ACTRIU EN OBRA JUVENIL: Paula García, falla Av. Reina Sofia

PREMI Al MILLOR ACTOR EN OBRA JUVENIL: Jesús Mora, falla Av. Reina Sofia

PREMI A la MILLOR DIRECCION EN OBRA JUVENIL: Mar Parra, falla Av. Reina Sofia.

LA GALA DE LA CULTURA INFANTIL

Els fallers i falleres de Torrent es van donar cita el diumenge en la sala d’actes de l’ajuntament per a celebrar la Gala de la Cultura Infantil, un acte que premia les millors obres del concurs de teatre faller infantil i declamació, organitzat per Junta Local Fallera. Igualment es van lliurar els guardons als millors actors i actrius infantils. L’acte va estar presentat per alguns personatges del conte d’Alicia al país de les meravelles, i va comptar amb la col·laboració de la fallera major infantil de Torrent, Leyre Gallego Ruiz, que acompanyada de la seua Cort d’Honor va fer lliurament dels esments. L’alcalde Jesús Ros, el regidor de Falles, José Antonio Castillejo, representants de la Corporació municipal van estar presents en aquesta gala, en la qual van ser premiades les següents falles:

Primer premie obra de teatre: falla Ramón y Cajal.

Segon premie obra de teatre: falla Avinguda

Tercer premie obra de teatre: falla Lope de Rueda

Millor actriu: Paula Giménez Vilanova de la Falla Avinguda

Millor actriu de repartiment: María Campos Marró de la Falla Nicolau Andreu

Millor actor: Salvador Ros Tormo de la Falla Ramón y Cajal

Millor actor de repartiment: Nacho Lozano Gómez de la falla Nicolau Andreu

Ver más artículos relacionados
Ver más en Cultura
Los comentarios están cerrados

Torrent reparte los premios al teatro fallero en la XV Gala de la Cultura

8 minuto leer

Las fallas Sants Patrons, La Plaça y Av. Reina, fueron los ganadores del concurso de teatro en Obra Corta, Larga y Juvenil, respectivamente

El Auditorio de Torrent acogió el pasado viernes 7 de enero la XV Gala de la Cultura, el acontecimiento organizado por la Junta Local Fallera que congregó un año más a los falleros y falleras de la ciudad para reconocer su labor artística y su contribución a la cultura local.

En la*gala, que estuvo amenizada y conducida por la cómica Carol Tomás, se presentó como principal novedad la categoría de Obra Juvenil, que será el motor para descubrir actores y actrices prometedores para el futuro del teatro local.

La falla Sants Patrones se levantó con el primer premio en la modalidad de Obra Corta, mientras que la falla La Plaza se hizo con el galardón en la modalidad de Obra Larga y la falla Avda. Reina Sofia en la acabada de crear categoría de Obra Juvenil.

 

PREMIOS OBRA CORTA:

Primer premio: “EVARISTO I POQUELIN, QUE ESTEU AL CEL”, falla Sants Patrons

Segundo premio: “DE REMAT”, falla Carrer Toledo

Tercer premio: ”SPOILER”, falla Avinguda

PREMIO A LA MEJOR ESCENOGRAFÍA OBRA CORTA: falla Sants Patrons

PREMIO AL MEJOR ACTOR EN OBRA CORTA: Enrique Vázquez, falla Sants Patrons

PREMIO A LA MEJOR ACTRIZ EN OBRA CORTA: Mari Carmen Royo, falla Avinguda

PREMIO AL MEJOR ACTOR DE REPARTO EN OBRA CORTA: Emilio Aracil, falla Carrer Toledo

PREMIO A LA MEJOR ACTRIZ DE REPARTO EN OBRA CORTA: Trini Vilata, falla Avinguda

PREMIO A LA MEJOR DIRECCION EN OBRA CORTA: Francisco Ibáñez, falla Sants Patrons.

OBRA LARGA:

Primer premio: “EL CASAMENT”, falla La Plaça

Segundo premio: “VODEVIL”, falla Antoni Pardo

Tercer premio: “PECCATA MINUTA”, falla Avinguda

PREMIO A LA MEJOR ESCENOGRAFÍA OBRA LARGA: falla Antoni Pardo

PREMIO A LA MEJOR ACTRIZ DE REPARTO EN OBRA LARGA: Belén Martínez, falla Camí Reial

PREMIO AL MEJOR ACTOR DE REPARTO EN OBRA LARGA: Benito Alonso, falla Antoni Pardo

PREMIO A LA MEJOR ACTRIZ EN OBRA LARGA: Loles Martínez, falla La Plaça

PREMIO AL MEJOR ACTOR EN OBRA LARGA: Ernesto Ruíz, falla Antoni Pardo

PREMIO A LA MEJOR DIRECCION EN OBRA LARGA: Eva Torrent, falla La Plaça

OBRA JUVENIL:

Primer premio: “EIXE NO ERA JO”, falla Av. Reina Sofía

Segundo premio: “UNA CASA DE BOJOS”, falla Sant Roc

Tercer premio: “QUARANTENA”, falla Carrer Benemérita

PREMIO A LA MEJOR ESCENOGRAFÍA OBRA JUVENIL: falla Av. Reina Sofia

PREMIO A LA MEJOR ACTRIZ DE REPARTO EN OBRA JUVENIL: Lucia Martínez, falla Sant Roc

PREMIO AL MEJOR ACTOR DE REPARTO EN OBRA JUVENIL: Pablo Vindel, falla Av. Reina Sofía

PREMIO A LA MEJOR ACTRIZ EN OBRA JUVENIL: Paula García, falla Av. Reina Sofia

PREMIO AL MEJOR ACTOR EN OBRA JUVENIL: Jesús Mora, falla Av. Reina Sofia

PREMIO A LA MEJOR DIRECCION EN OBRA JUVENIL: Mar Parra, falla Av. Reina Sofia.

LA GALA DE LA CULTURA INFANTIL

Los falleros y falleras de Torrent se dieron cita el domingo en el salón de actos del ayuntamiento para celebrar la Gala de la Cultura Infantil, un acto que premia las mejores obras del concurso de teatro fallero infantil y declamación, organizado por Junta Local Fallera. Igualmente se entregaron los galardones a los mejores actores y actrices infantiles. El acto estuvo presentado por algunos personajes del cuento de Alicia en el país de las maravillas, y contó con la colaboración de la fallera mayor infantil de Torrent, Leyre Gallego Ruiz, que acompañada de su Corte de Honor hizo entrega de las menciones. El alcalde Jesús Ros, el concejal de Fallas, José Antonio Castillejo, representantes de la Corporación municipal estuvieron presentes en esta gala, en la cual fueron premiadas las siguientes fallas:

 

 Primer premio obra de teatro: falla Ramón y Cajal.

Segundo premio obra de teatro: falla Avinguda

Tercer premio obra de teatro: falla Lope de RuedaPremios a los valores: falla Cronista Vicent Beguer Esteve

Mejor actriz: Paula Giménez Vilanova de la Falla Avinguda

Mejor actriz de reparto: María Campos Pardo de la Falla Nicolau Andreu

Mejor actor: Salvador Ros Tormo de la Falla Ramón y Cajal

Mejor actor de reparto: Nacho Lozano Gómez de la falla Nicolau Andreu

Ver más artículos relacionados
Ver más en Cultura
Los comentarios están cerrados

También le puede interesar

La Asociación de Vecinos El Vedat organiza el I Mercado de Artesanía El Vedat

Este evento tendrá lugar el próximo sábado 23 de abril, de 9h a 14h, en la calle Font de S…